Viac o mne

Moje meno je Ivan Babušík a som konzultant v oblasti nehnuteľností. Mojím klientom pomáham profitovať z ich investícií do nehnuteľností tak, aby z nich získali maximum. Byť konzultantom vo svete nehnuteľností pre mňa znamená oveľa viac než len prácu, je to pre mňa vášeň a životný štýl. Mám možnosť stretávať zaujímavých ľudí, prežívať s nimi ich príbehy, budovať dlhodobé vzťahy a priateľstvá, či zvládať nové výzvy.

Ivan Babušík

Realitný maklér
Bratislava

Realitny makler: Mgr. Ivan Babusik
Realitny makler: Mgr. Ivan Babusik

Viac o mne

Moje meno je Ivan Babušík a som konzultant v oblasti nehnuteľností. Mojím klientom pomáham profitovať z ich investícií do nehnuteľností tak, aby z nich získali maximum. Byť konzultantom vo svete nehnuteľností pre mňa znamená oveľa viac než len prácu, je to pre mňa vášeň a životný štýl. Mám možnosť stretávať zaujímavých ľudí, prežívať s nimi ich príbehy, budovať dlhodobé vzťahy a priateľstvá, či zvládať nové výzvy.

Ivan Babušík

Realitný maklér
Bratislava

Ako to celé začalo?

počas štúdia psychológie na vysokej škole som vedel, že klinická sféra a práca s chorými ľuďmi nie je to čo hľadám. Čo budem teda v živote robiť, čím sa živiť? Čo sú moje prednosti a čo ma bude skutočne baviť? Vedel som, že mojou silnou stránkou je osobná komunikácia s ľuďmi či empatia. Zároveň som vedel, že potrebujem robiť niečo „akčné“, bez stereotypu, v kontakte s ľuďmi a zároveň s finančným ohodnotením, ktoré je priamo závislé od môjho výkonu a nie je limitované. A takto som objavil svoju prvú Vášeň:

obchod

„Rob to, pre čo máš vášeň, a už nikdy nebudeš musieť pracovať“.

Počas ďalšieho štúdia má stále viac zaujímalo uplatnenie psychológie v reklameobchode. Zároveň som pochopil, že teoretické vedomosti nie sú dostačujúce a tak som si popri škole našiel prácu v autobazáre. Mal som možnosť testovať všetky poznatky v praxi a to naozaj so širokým spektrom osobností, čo mi neskutočne pomohlo.

Po úspešnom ukončení štúdia som rozmýšľal, v akej sfére obchodu nájdem svoje uplatnenie. Absolvoval som 2 pracovné pohovory a od oboch som dostal pozitívne odpovede. Nakoniec som si vybral medzinárodnú personálnu agentúru. Cítil som sa fantasticky, všetko išlo podľa plánu. Psychologické poznatky za mnou, prax v obchode tiež, prijatý do zamestnania na prvý pokus- cítil som sa ako majster sveta a potom to prišlo: „BUUM“.

„Neustále napredovanie, rešpekt a pokora je základ.“

Vo vedení stretnutí som sa síce cítil byť dobrý a silný,  avšak na to, aby som sa tam dostal, musel som zvládnuť to, čo som najviac nenávidel – telefonovanie. Z 30 telefonátov 0 stretnutí, tlak zo strany vedenia, žiadny mentor – bol som sám. Prišli myšlienky: Toto nedám, nemám na to, nezvládnem to….Zároveň som si však nevedel predstaviť, že by som robil stereotypnú prácu zavretý v kancelárii či v sklade. Povedal som si: A dosť! Existuje množstvo úspešných obchodníkov, ako to robia oni? Začal som opäť študovať a vzdelávať sa od úspešných obchodníkov v zahraničí ale aj na Slovensku. Naučené veci som následne začal zavádzať do praxe. Výsledok? V priebehu roka sa mi podarilo dosiahnuť najvyššie predaje za 10 rokov fungovania spoločnosti na Slovensku. Takto sa mi podarilo zadefinovať moju druhú Vášeň:

vzdelávanie

Život je však ako na hojdačke a po skvelých mesiacoch, bola spoločnosť predaná (stratila svoj rodinný štýl) a tak som sa rozhodol, že nastal čas na posun. Čo teraz, kam ďalej, aká sféra? „A čo tak nehnuteľnosti? Viem si Ťa tam veľmi dobre predstaviť“, navrhla mi moja kamarátka a bývalá kolegyňa Anka (recruiterka, dnes majiteľka personálnej agentúry). Ok, to znie zaujímavo, idem do toho. Absolvoval som pohovor v medzinárodnej spoločnosti Jones Lang LaSalle, ktorá je lídrom na trhu komerčných nehnuteľností. A výsledok? Nový job, kde som mohol opäť naberať cenné skúsenosti a spoznať zaujímavých ľudí a zároveň skvelých realitných profesionálov.

„Nikdy to nevzdávaj“.

„Stanov si ciele a choď za nimi“.

„Stanov si ciele a choď za nimi“.

Po 14 mesiacoch úspešného pôsobenia v JLL sa predo mnou objavila ďalšia príležitosť a výzva. Možnosť stať sa súčasťou jedného z najväčších developerov na Slovensku a Česku. A tak sa začala písať moja etapa života v rezidenčných nehnuteľnostiach. Počas 3 a pol roka môjho pôsobenia v Penta Real Estate som sa podieľal na nastavovaní a predaji rezidenčných projektov ako: Sky Park, Rezidencie Pri Mýte, Záhorské Sady, či prvé 3 etapy Bory Bývanie. Podarilo sa mi predať nehnuteľnosti za viac ako 54 miliónov EUR. Mojou treťou Vášňou sa stali 

nehnuteľnosti

„Nové výzvy ťa posúvajú vpred.“

Keďže rád napredujem a rozvíjam svoje schopnosti, v roku 2020 som sa rozhodol odísť z korporátneho sveta a vydať sa vlastnou cestou. Vďaka tejto zmene Vám dokážem ešte efektívnejšie pomáhať napĺňať Vaše túžby pri hľadaní nového bývania, pri predaji nehnuteľností, či pri zhodnotení Vašich investícií. Úspech dosahujem vďaka kombinácii viacerých faktorov, ako využitie moderných technológií, pôsobivého marketingu a v neposlednom rade psychológie predaja. Keď sa k tomu pridajú skúsenosti z medzinárodných spoločností (JLL – komerčné nehnuteľnosti, Penta Real Estate – rezidenčné nehnuteľnosti), negociačné zručností a zároveň ľudský prístup, výsledok sa dostaví.

„Najlepší idú k najlepším“

„One man show“ alebo spolupráca so silnou realitnou kanceláriou? Po zvážení všetkých pre a proti, som sa rozhodol pre 2. variantu, keďže „Tím je vždy silnejší ako jednotlivec.“ Kľúčovým faktorom pri výbere pre mňa bola okrem kvalitného marketingu, profesionality v prvom rade spokojnosť klientov. Tento faktor je v Bosen Real Estate Group určite splnený, keďže za posledné 3 roky bola Realitnou Úniou vyhlásená ako Realitná Kancelária Roka 2018, 2019, 2020.

Slovo na záver

Verím, že na základe mojich skúseností a prístupu, Vám vo svete nehnuteľností dokážem pomôcť.

BOSEN REAL ESTATE

Compare listings

Compare