Homestaging: Zvýšte hodnotu Vašej nehnuteľnosti

Čo je Homestaging? Zjednodušene povedané, je to profesionálna príprava nehnuteľnosti na predaj či prenájom.

Pri predaji zohrávajú kľúčovú rolu emócie a to, ako na nás nehnuteľnosť pôsobí. Rovnako to platí pre fyzickú obhliadku ale aj online prezentáciu (vďaka fotografiám, videu, 3D prehliadke) na realitných portáloch či webových stránkach.

Nezabudnite, prvý dojem urobíte len raz.

Ako teda zvýšiť hodnotu Vašej nehnuteľnosti?

Prostredníctvom služby Homestaging dokážeme vyzdvihnúť výhody priestoru a urobiť byt alebo dom vizuálne atraktívnym. Homestaging nie je len o uprataní nehnuteľnosti, práve naopak je to skôr umenie. Z tohto dôvodu ho u nás zabezpečuje profesionálka so zameraním na interiérový dizajn.

Hlavným cieľom je vytvorenie pozitívnej emócie domova či vyzdvihnutie prvkov interiéru, aby sme dokázali v kupujúcich rozpútať predstavivosť, fantáziu a vyvolať túžbu získať/kúpiť.

 

 

Čo všetko je potrebné spraviť pri Homestagingu?

  • Úprava rozloženia zariadenia miestnosti
  • Zbavenie sa zbytočností
  • Presvetlenie priestoru
  • Do – zariadenie interiéru vďaka dekoračným predmetom
  • Úprava exteriéru

Možno sa to na prvý pohľad nezdá, no pre Vás nepodstatné detaily môžu spôsobiť obrovský rozdiel vo vyvolaní správnych emócií (rozhodujúca môže byť dokonca aj farebnosť použitých dekoračných predmetov). 

Pre lepšiu predstavu sa pozrite napríklad na tento strešný 3 izbový byt (mezonet), ktorý prešiel rukami našej homestagerky.

 

Ktorá z fotografií nižšie na Vás pôsobí lepšie? Pred alebo po homestagingu?

 

Homestaging má výborné uplatnenie aj pri predaji nezariadených novostavieb. Vďaka nemu dokážete klientom lepšie prezentovať veľkosť priestoru, či už na fotografiách, ale aj počas reálnej obhliadky nehnuteľnosti.

Čo Vám Homestaging prinesie v číslach?

  • Štatisticky majú nehnuteľnosti, ktoré prešli Homestagingom o 50% rýchlejší predaj, ako tie bez neho.
  • Predajná cena pripravenej nehnuteľnosti sa môže zvýšiť aj o 6% v porovnaní s nepripravenou nehnuteľnosťou.
  • Vďaka Homestagingu zároveň pritiahnete viac záujemcov a odlíšite sa od iných ponúk.
  • Dokážete vyvolať silnejšie emócie a vytvoríte príjemnú a príťažlivú atmosféru.

Pokiaľ nie ste interiérový dizajnér/ka, jednoznačne Vám odporúčam obrátiť sa na profesionálov. Táto investícia sa Vám pri predaji nehnuteľnosti určite vráti. Cena vždy závisí od typu a veľkosti nehnuteľnosti (viď cenník nižšie).

Ak už máte skvelý krok prípravy v podobe Homestagingu za sebou, je potrebné naň nadviazať vo forme profesionálnych fotografií, videa či 3D prezentácie. Vďaka tomu spravíte Vašu nehnuteľnosť v očiach záujemcov skutočne atraktívnu, zvýšite jej hodnotu a aj rýchlosť predaja.

Všetky vyššie popísané služby sú mojím štandardom pri každom predaji nehnuteľnosti. Ak sa chystáte predávať svoju nehnuteľnosť a chcete mať bezproblémový predaj s maximálnym profitom, dohodnite si konzultáciu.

Virtualny Homestaging_ivanbabusik.sk

Virtuálny Homestaging: Nová cesta k predaju

Virtuálny Homestaging vnímam ako novú cestu k úspešnému predaju novostavieb či nezariadených nehnuteľností. Ak chcete spraviť vašu nehnuteľnosť atraktívnejšou a odlíšiť sa od konkurencie, no

Viac

Compare listings

Compare