Spoznávame novostavby v Bratislave 3: Bory Bývanie 3

V 3. diely seriálu Spoznávame novostavby v Bratislave si predstavíme Bory Bývanie 3 – pod oficiálnym názvom Promenáda. Je to už v poradí 3. etapa tohto developerského projektu, ktorý realizuje Penta Real Estate. Práve k tejto novostavbe mám veľmi blízko, keďže som s projektom Bory Bývanie vyše 3 rokov žil v úzkom prepojení. Spoločne s mojou ex-kolegyňou sme ho totiž spoločne nastavovali a aj predávali. Je to novostavba, ku ktorej boli na začiatku mnohí skeptickí (nič tam nie je, iba pole), no postupom času si získala množstvo fanúšikov a hlavne spokojných obyvateľov.

Projekt Bory Bývanie spadá pod mestské časti Devínska Nová Ves a Lamač, pričom 3.etapa – Promenáda je práve súčasťou Lamača. Byty v tejto novostavbe sú vhodné nielen pre vlastné bývanie, ale aj ako investičný nástroj, čo si vysvetlíme v článku nižšie.

Prečo práve oblasť Bory?

Na túto otázku som dostával pravidelne odpoveď od mojich klientov. Množstvo kupujúcich bolo práve „lokál-patriotov“ (Lamač, Dúbravka, Devínska Nová Ves), ktorí milujú prírodu a vedia, že v tomto území k nej majú skutočne blízko. Ďalší oceňujú priame napojenie na diaľnicu D2 a obchvat Bratislavy. 

Jedným z najväčších lákadiel je však určite nákupné centrum Bory Mall. Práve vďaka shoppingu nájdete v rámci Borov všetko čo potrebujete. Od reštaurácií a kaviarní, cez potraviny, lekárne, banky, poštu, obchody s oblečením až po moderné kinosály, Detský svet či posilňovňu a bazén. Benefitom je jednoznačne aj blízkosť najmodernejšej Nemocnice novej generácie Bory.

Zóna Bory disponuje okrem už spomínanej občianskej vybavenosti aj materskou školou, či viacerými zastávkami MHD v tesnej blízkosti projektu. Veľkým benefitom pre obyvateľov bude v blízkom období aj vybudovanie železničnej zastávky, čo umožní obyvateľom efektívnu dopravu do mesta. Do budúcna je z hľadiska dopravy v pláne predĺženie Saratovskej z Dúbravky, ako aj vybudovanie električkovej trate.

Bory-Byvanie-3-exterier-3
zdroj: borybyvanie.sk

Čím je zaujímavá novostavba Bory Bývanie 3?

Z môjho pohľadu je výborná kombinácia blízkosti prírody a lesov, no zároveň aj dostupnosť nákupného centra na pár krokov. Za skvelý prvok Borov určite považujem aj zeleň vo vnútroblokoch, ktoré sú doplnené detskými ihriskami či fitness plochou.

Za treťou etapou stojí renomovaný ateliér Vallo Sadovsky Architects, čo zabezpečuje architektúru na úrovni. Plusové body získava celý projekt Bory Bývanie aj za kvalitu prevedenia stavby či štandardu. Konštrukcia je zo železo-betónu a vnútorné priečky murované, vďaka čomu získate súkromie, resp. ticho a kľud od susedov (niekedy na nezaplatenie). Byty tiež disponujú priestrannými loggiami, vďaka čomu si viete v letných mesiacoch vychutnať rannú kávu či večerné vínko na vzduchu. 

Oceňujem tiež fakt, že budovy sú maximálne 6 podlažné. Za zmienku určite stoja aj pôdorysné riešenia bytov, ktoré sú navrhnuté efektívne, aby obyvateľom umožňovali skvelé bývanie. 

Projekt je vhodný nielen pre vlastné bývanie, ale obľube sa zároveň teší aj pri investoroch. Keďže dopytov k prenájmu je tu viacero od ľudí, ktorí žili v starších bytovkách v blízkom okolí, a chcú ísť do novostavby. Potenciál pre prenájom bytov vytvára aj neďaleký Volkswagen (a subdodávatelia z okolia) a v neposlednom rade zamestnanci z Bory Mall či novej nemocnice.

Developersky projekt_Bory Bývanie 3
zdroj: borybyvanie.sk

Zaujal Vás projekt Bory Bývanie 3Kontaktujte ma! Získajte bývanie podľa svojich predstáv. Aktuálne Vám v ňom viem ponúknuť tieto byty: 

Virtualny Homestaging_ivanbabusik.sk

Virtuálny Homestaging: Nová cesta k predaju

Virtuálny Homestaging vnímam ako novú cestu k úspešnému predaju novostavieb či nezariadených nehnuteľností. Ak chcete spraviť vašu nehnuteľnosť atraktívnejšou a odlíšiť sa od konkurencie, no

Viac

Compare listings

Compare